KONST / Litografier / Färglitografi 12178177
nr 1217 8177
Georgette Magritte
(1901-1986)
Färglitografi, Georgette Magritte (1901-1986), efter René Magritte, Signerad, EA-upplaga, Trois Pommes. Motivet: 45x55 ca
Georgette Magritte född Berger, belgisk målare född 1901, död 1986.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 19 november 2018
kl 19:17:14
700 kr
1.300 kr
800 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Georgette Magritte
Läs mer om Georgette Magritte